WhatsApp yılbaşı akşamında görüşme rekorunu kırdı

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle dünya, 2021’e sosyal olarak mesafeli şekilde girdi. Bu sosyal mesafeyi WhatsApp’ın açıkladığı sayılarda net biçimde görülüyor. Yapılan açıklamaya göre, yılbaşı akşamında WhatsApp ile 1.4 milyar sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirildi. Böylelikle WhatsApp’ın bir gün içindeki görüşme rekoru kırılmış oldu.

Bir yıl önceye kıyasla yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerin yüzde 50 oranında arttığı belirtildi. Yapılan görüşmelerin sayısının herkesin bir anda WhatsApp ve türevi uygulamalara yüklendiği pandeminin başlangıç dönemini de geçtiğine dikkat çekildi.

Diğer uygulamalar da yılbaşı akşamında sınırları zorladı. Facebook Messenger’ın ABD’deki grup görüşme hacminin en yüksek seviyeye ulaştığı ve günlük ortalamanın ikiye katlandığı belirtildi. Facebook Live ve Instagram Live ile de dünya genelinde 55 milyon canlı yayın gerçekleştirildi.

Facebook’tan yapılan açıklamada, şirketin altyapısını kuvvetlendirmek adına daha önce eşi görülmemiş verimlilik iyileştirmeleri yaptığı ifade edildi. Ekiplerin yılbaşı akşamında da görev başında olduğunun altı çizildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft son mali çeyrek finansal tabloları içinde farklı tonlar bir arada

WhatsApp yılbaşı akşamında gördüğü yoğunluğu bir daha görmeyebilir. Tüm dünya 2022’ye salgından uzak ve sosyal mesafesiz biçimde girmeyi umuyor. Aşılamayla birlikte bunun gerçek hâle gelmesi olası görünüyor. Yine de, WhatsApp’ın bu rekoru teknolojinin insanları bir arada tutmaktaki gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...