WhatsApp masaüstü uygulaması için önemli yenilik

WhatsApp masaüstü uygulaması için bir süredir beklenen sesli ve görüntülü görüşme özelliği sonunda kullanıma sunuldu. Söz konusu özellik, geçtiğimiz yılın sonları itibarıyla Mac ve Windows’ta beta etiketiyle test edilmeye başlamıştı.

Beta testi döneminde seçilmiş kullanıcılar, masaüstünde WhatsApp’ın sesli ve görüntülü görüşme özelliğinden faydalanabiliyordu. Test döneminin sona ermesiyle birlikte bu imkan tüm kullanıcıların erişimine açıldı.

WhatsApp tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl platform üzerinden birbiriyle sesli veya görüntülü olarak iletişim kuranların sayısının belirgin biçimde arttığına dikkat çekildi. Pandemi döneminde pek çok kişinin ailesi ve arkadaşlarıyla iletişimde kalmak için WhatsApp’tan faydalandığını düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor.

WhatsApp’ın açıklamasında şu ifadeler de yer alıyor: “Pek çok insanın sevdiklerinden uzak kaldı ve yeni çalışma yöntemlerine adapte oldu. Biz de WhatsApp’ın bulunulan yerden veya kullanılan cihazdan bağımsız olarak fiziksel iletişime en yakın hissi sağlamasını istiyoruz.”

Görüntülü görüşme özelliğinin masaüstüne taşınması, insanların sevdiklerini büyük ekranda daha net biçimde görebilmelerini mümkün kılıyor. Buna ek olarak, masaüstü desteği sayesinde eller serbest kalıyor ve konuşma sırasında ikinci bir şey yapmak da kolaylaşıyor. Kullanıcılar WhatsApp üzerinde sesli veya görüntülü görüşme yaparken bilgisayarda başka işler de yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

WhatsApp masaüstü uygulaması şu an için sadece birebir sohbetlerde sesli ve görüntülü görüşme desteği sunuyor. Gruplarda da bu desteğin verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Masaüstünde yapılan görüşmelerin uçtan uca şifrelendiğini belirtmekte de fayda var.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...