WhatsApp’tan yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için yeni önlem

google news abone ol

WhatsApp bundan üç yıl önce kullanıcıların kendilerine gönderilen mesajları başkalarına iletimine sayısal bir sınırlama getirmişti. İlk günden bu yana sadece Brezilya’da geçerli olan bu sınırlama, sonunda küresel ölçekte kullanıma açılıyor. WhatsApp iOS uygulaması için hazırlanan son beta sürümünde bu özelliği görmek mümkün oluyor.

Mesaj iletimine getirilen sınırlamanın nasıl işleyeceğini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz. WhatsApp bu özellikle istenmeyen mesajların ve yanlış bilgilerin yayılmasını engellemeyi amaçlıyor.

Bu özelliğin sadece başkasına ait iletilen mesajları kapsadığını hatırlatmak gerekiyor. Kullanıcılar kendi yazdıkları mesajları yine diledikleri kadar kişiye iletme imkanına sahip olacak.

whatsapp iosBu yeni sınırlamayla kullanıcılar aynı anda sadece tek bir mesajı başkalarına iletebilecek. Uygulama, tek bir defa iletilen mesajları ve birden çok kez iletilen mesajları da ayırt edebilecek. Sadece bir kez iletilen mesajları aynı anda beş farklı sohbete göndermek mümkün olacak. Birden çok kez iletilen mesajlar ise sadece tek bir sohbete gönderilebilecek.

WhatsApp iOS uygulamasındaki bu değişikliğin kısa süre içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Bu değişiklik sayesinde WhatsApp grupları aracılığıyla yayılan yalan haberlerin dolaşımının az da olsa zorlaşacağı söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR