WhatsApp hesabınızı doğrulamak için sizi arayabilir

Yeni bir telefon alıp WhatsApp yüklediğinizde doğrulama işlemi telefona SMS ile gönderilen altı basamaklı bir kodla yapılıyor. Ancak şirket hesap doğrulama için başka bir yöntem üzerinde daha çalışıyor gibi görünüyor.

WABetaInfo sitesinin haberine göre, WhatsApp’ın Android uygulamasında telefona çağrı bırakarak hesap doğrulama yöntemi test ediliyor. Bunun için kullanıcıların söz konusu yönteme izin vermesi gerekiyor. Kullanıcıların WhatsApp’tan gelen çağrıyı yanıtlaması ise zorunlu olmayacak.

Bu özellik kullanıma sunulsa bile Android ile sınırlı kalacak gibi görünüyor. iOS uygulamaların çağrı geçmişini okumasına izin vermiyor. WABetaInfo sitesinin haberinde uygulamanın çağrı geçmişine son kaydı doğrulamak için erişeceği ve verileri başka bir yerde kullanmayacağı bilgisi de yer alıyor.

whatsapp Yine Facebook’un sahibi olduğu Instagram ise doğrulama kodlarını SMS yerine WhatsApp’tan göndermeyi test ediyor.

WhatsApp için son zamanların hareketli geçtiği söylenebilir. Servis için çoklu hesap desteğinin geleceği de bir süre önce Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından doğrulanmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...