WhatsApp çoklu cihaz desteği için doğrulama geldi

WhatsApp için uzun süredir konuşulan çoklu cihaz desteği konusunda beklenen doğrulama sonunda geldi. Özelliğin herkese açık testlerinin birkaç ay içinde başlayacağı belirtilirken, kullanıcıların hesaplarına dört cihaz üzerinden erişebileceği ifade edildi.

Bunlara ek olarak, “bir kez görüntüle” ve “kaybolan mesajlar” modları da resmen duyuruldu. Açıklamaları WABetaInfo sitesine konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp’ın patronu Will Cathcart yaptı.

Catchcart, WhatsApp’ın iPad desteği konusunda net bir açıklama yapmadı. Ancak çoklu cihaz desteğinin iPad uygulamasının kapısını açtığını dile getirdi.

Mark Zuckerberg, çoklu cihaz desteğinin yanı sıra “bir kez görüntüle” özelliğini de doğruladı. Bu özellik sayesinde mesajlar bir kez gösterildikten sonra otomatik olarak yok olacak. Kaybolan mesajlar özelliğinin de kapsamını geliştiren WhatsApp, özelliğin tüm sohbetler için aktif hâle getirilmesini mümkün kılacak. Hâlihazırda bu özelliği her sohbet için ayrı ayrı açmak gerekiyor.

Facebook CEO’su çoklu cihaz desteğinin WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesine zarar vermeyeceğinin de altını çizdi. Uçtan uca şifrelemenin süreceğini belirten Zuckerberg, bunun büyük bir teknik zorluk olduğunu, ancak üstesinden gelmeyi başardıklarını dile getirdi.

“Bir kez görüntüle” ve genişletilmiş kaybolan mesajlar özelliklerinin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı bilinmiyor. Ancak Will Cathcart, çoklu cihaz desteği için beta testlerinin önümüzdeki bir iki ay içinde başlayacağını dile getirdi.

WhatsApp çoklu cihaz desteğinin yanı sıra şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde de çalışıyor. Böylelikle kullanıcılar sohbet geçmişlerini iOS ve Android arasında transfer edebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 İncelemesi

Apple'ın tabletlerine özel işletim sistemi iPadOS, en son sürümü iPadOS 15 ile birlikte iPad'lere yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Apple iOS 15 ile birlikte...

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...