WhatsApp emoji ile mesajlara reaksiyon verme özelliğini Android’de dağıtıma çıkardı

WhatsApp Android uygulaması için hazırlanan en yeni beta sürümünde emoji ile mesajlara reaksiyon verme özelliğini de kullanıcılara sunuyor. WABetaInfo sitesinin haberine göre, uygulamanın 2.22.8.3 sürümüyle kullanıcıların mesajlara hızlı ve pratik şekilde yanıt vermesi için yeni bir yöntem ekleniyor.

Gelen bir mesajın üzerine uzun süre basıldığında kullanıcıların karşısına altı emoji çıkıyor. Bu seçenekler yukarıya doğru baş parmak, gülme, ağlama, şok, kalp ve teşekkür manasına gelen birleştirilmiş el emojisi olarak sıralanıyor. Özelliğin dağıtımı kademeli şekilde yapılıyor gibi görünüyor.

WhatsApp söz konusu özelliği iOS ve masaüstü uygulamalarında sunmak içinde hazırlıklarını sürdürüyor. Özelliğin izleri ocak ayında iOS, geçtiğimiz ay ise masaüstü uygulamasında görülmüştü.

whatsapp emoji

WhatsApp mesajlara emoji ile reaksiyon verilebilen tek haberleşme platformu değil. Daha önce iMessage, Facebook Messenger, Google Mesajlar ve hatta Twitter’ın DM’lerinde bile bu imkan sunulmuştu.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun