WhatsApp Android uygulamasında sesli ve görüntülü grup sohbeti dönemi başlıyor

Facebook mayıs ayının başlarında düzenlediği F8 geliştirici konferansında yakında WhatsApp’a yeni özellikler ekleyeceğini açıklamıştı. Sesli ve görüntülü grup sohbeti ve çıkartmalar, Facebook’un sözünü verdiği özelliklerden birkaçıydı. Ancak sosyal ağ, bu özelliklerin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı konusunda bir takvim paylaşmamıştı. WhatsApp Android uygulamasını kullananlar, söz konusu özelliklerden birisiyle tanışmaya başladı.

Android cihaz sahibi WhatsApp kullanıcılarının tanışmaya başladığı ilk özellik, grup sohbeti oldu. Grup sohbeti özelliğiyle kullanıcılar hem sesli hem de görüntülü olarak birbirleriyle iletişim kurabiliyor.

whatsapp android

Ancak bunun için kullanıcıların öncelikli olarak servisin Android uygulamasının 2.18.162 numaralı beta sürümünü yüklemesi gerekiyor.

Ne var ki, beta sürümünü yüklemek yeni özelliğe erişmek için yeterli olmuyor. Yeni beta sürümüne erişen tüm kullanıcılar, grup sohbeti seçeneğini uygulama içinde görmüyor. Bu da Facebook’un özelliği sunucu üzerinden dağıttığı bir güncellemeyle kullanıcılara ulaştığını düşündürüyor.

WhatsApp Android uygulaması için sunulan bu özellik sayesinde aynı anda 4 kişinin sesli veya görüntülü sohbet etmesi mümkün oluyor. iOS kullanıcılarının bir kısmının da yeni özellikle tanıştığı belirtilse de, sürecin iOS kısmı daha yavaş işliyor gibi görünüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...