VW ID.6 elektrikli SUV için ipucunu verdi

Volkswagen’in yeni elektrikli otomobillerinin yanında gözler önüne çıkması bekleniyor. Ancak şirket otomobilleri hakkında ipucu vermeye şimdiden başlamış durumda. Autoblog’un haberine göre, 21 Nisan’da başlayacak Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan VW ID.6 elektrikli otomobilin siluetini gösteren bir fotoğraf şirket tarafından paylaşıldı.

7 koltuklu elektrikli otomobil, VW’in mevcut ID.4 modelinden daha büyük olacak. Otomobil için ID.6 X ve ID.6 Crozz olmak üzere iki seçeneğin sunulması bekleniyor. Ancak otomobilin 2019’da sergilenen Roomzz konsepti kadar havalı olmayacağı da anlaşılıyor. Söz konusu konseptte kızaklı kapılar bulunsa da, ID.6’da bundan vazgeçildiği anlaşılıyor.

VW otomobilin özellikleri konusunda resmi bir paylaşım yapmış değil. Ancak Çin’de yetkili kurumlara sunulan belgeler, bu konuda fikir edinmeye yardımcı oluyor. ID.6 201 HP arka motor ve 302 HP çift motor seçenekleriyle gelecek. Çift motor seçeneğinin dört çekerli olduğunu belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Subaru Solterra ile elektrikli otomobil pazarına giriyor

VW ID.6 X ve Crozz, öncelikle Çin’de yollara çıkacak. Otomobillerin diğer ülkelerde satışı konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün olmasa da, ID.6 modellerinden birinin ABD’de piyasaya çıkabileceği daha önce bizzat Volkswagen tarafından ifade edilmişti.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...