Elektrikli Volkswagen Microbus için tanıtım tarihi açıklaması

google news abone ol

Volkswagen yaklaşık beş yıl önce Detroit Otomobil Fuarı’nda ID Buzz konseptini sergilemişti. Alman otomotiv devi sonunda sevilen aracının üretime hazır versiyonunu da gözler önüne çıkarıyor. Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla elektrikli Microbus tanıtım tarihini duyurdu.

Diess, “Efsane dönüyor” ifadesiyle Microbus’ın 9 Mart 2022’de gözler önüne çıkacağını açıkladı. Özellikle ABD’de bir hayli popüler olan Microbus, ikonik tasarımıyla 1960’lı ve 1970’li yılların sembollerinden biri olmuştu. Yeni nesil Microbus için konseptini sergiledikten sonra üretim konusunda acele etmeyen Alman otomotiv devi, olumlu yorumlar neticesinde beklenen yeşil ışığı yaktı. Ancak elektrikli Microbus’ın 2023’ten önce yollara çıkması mümkün olmayacak.

Microbus’ın ID Buzz isimli konsept versiyonu yüksek teknolojili sensörleri ve donanımıyla Almanya’daki otonom sürüş testlerinde de kullanılmıştı. Volkswagen, Microbus’tan Almanya’da 2025’te hayata geçirmeyi planladığı taksi ve teslimat servislerinden de yararlanacak.

Elektrikli Volkswagen Microbus hakkında hâlâ pek çok bilinmeyen mevcut. Şirketin ID Buzz ismini tercih etmesinin de hâlâ ihtimaller arasında yer alıyor. Microbus’ta Volkwsagen’in “MEB” olarak da anılan modüler elektrikli araç platformunun kullanılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR