Virgin Galactic uzay yolculuğu için bilet satışına tekrar başladı

Virgin Galactic, uzaya turları için yeniden bilet satışına başladı. Ancak bu biletleri almak, tahmin edilebileceği üzere, pek kolay değil. Virgin Galactic’in uzay turunda koltuk sahibi olmak isteyenlerin 450 bin dolar ödemesi gerekiyor.

Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson, geçtiğimiz ay bir grup görev uzmanıyla birlikte şirketin ilk insanlı uzay uçuşunu gerçekleştirmişti. İkinci çeyreğe ait finans raporunu da yayınlayan şirket, 2022’de ticari hizmete başlamak için hatırı sayılır adımlar attığının altını çizdi.

Virgin Galactic’in uzay turu biletleri için potansiyel müşterilere üç seçenek sunuluyor. Tek koltuk seçeneğinin yanı sıra çoklu koltuk alımı ve tüm uçuşu kapatmak gibi seçenekler de mevcut. VSS Unity uzay aracının hâlihazırda kullanılan versiyonunda iki pilot ve dört yolcu koltuğu bulunuyor. Dolayısıyla tüm uçuşu kapatma seçeneğinin pek ihtimal dışı olmadığını belirtmek gerekiyor.

Erken başvuranlara öncelik verecek olan Virgin Galactic, daha sonraki uçuşlarında sıralı bir öncelik listesi uygulayacak. Sıradaki yolculuğunda İtalyan Hava Kuvvetleri üyelerini uzaya götürecek olan şirket, ardından 2022’nin ortasına kadar VSS Eve’i yenilemek için uzay uçuşlarına ara verecek.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun