Twitter Spaces önümüzdeki ay tüm kullanıcılara açılacak

Twitter, Spaces özelliğiyle son zamanların yıldızı parlayan platformu Clubhouse ile rekabete girmeye hazırlanıyor. Mikro blog servisi, Spaces’ı kullanıcılarla buluşturmak için altyapı çalışmalarını da sürdürüyor. Twitter’ın iOS uygulaması için hazırlanan son güncellemede Spaces’ın gelişi müjdeleniyor. Spaces kısa süre önce de Android kullanıcılarının erişimine açılmıştı.

Güncelleme notlarında Spaces ile ilgili olarak şu ifadeler yer alıyor: “Karşınızda Spaces, burada sesli sohbetler yapabileceksiniz. Artık tweet’leyip konuşabileceksiniz. Spaces, Twitter’ı hayata getirecek.”

Ancak güncellemeyi indiren her kullanıcı, bir Space oluşturamayacak. Şu an için sadece seçilmiş belli kullanıcılar bir sohbet odası kurabiliyor. Şirket önümüzdeki ay Spaces’ı tüm kullanıcılara açmayı planlıyor.

Spaces, Twitter tarafından son birkaç aydır duyurulan yeniliklerden sadece biri. Instagram’ın hikaye özelliğinin bir benzeri olan Fleets özelliğini kullanıma sunan şirket, Süper Takip gibi ücretli özellikleri de test edeceğini açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram'dan beğeni sayısı gösterimi için yeni test

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...