Twitter’dan tweet içindeki sesleri çalmak için özel yöntem

twitter-logo-230513

Twitter tweet’lerin içindeki sesleri yürütmek için yeni bir kart geliştirirken, bir dönem satın almayı düşündüğü Soundcloud, mikro blog servisinin projedeki ilk ortaklarından biri oldu. Yapılan açıklamada Soundcloud’un tüm ses kataloguyla Twitter’ın ses kartlarını destekleyeceği belirtildi. Söz konusu ses kartına özgü olan bir özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında çalan şarkıyı dinlerken diğer tweet’leri okumaya devam edebilecek.

Twitter’ın bu projedeki mevcut ortaklarından bir diğeri ise iTunes. Ünlü müzik gruplarından Foo Fighters, yeni şarkısını Twitter üzerinden iTunes entegrasyonunu kullanarak görücüye çıkardı.

twitter-ses-kartlari-171014

Twitter’da kullanıcılar bir süredir tweet’lere ses yerleştirebiliyor olsa da, şirket yeni kartların daha gelişmiş olduğunun altını çiziyor. Kullanıcılar tek bir dokunuşla şarkıyı çalmaya başlayabiliyor. Tam ekranda çalındıklarında ise albümün kapağını da ekranda görmek mümkün oluyor. Bu yöntem Twitter’ın yazı ağırlıklı ekranına yeni medya içerikleri getirmek için mantıklı bir yol olarak tanımlanırken, bu özelliğin ne kadar kullanılacağı merak ediliyor. Zira Twitter’ın mobil uygulamalarında başlatılan oturumlar genellikle bir şarkıdan kısa sürüyor. Yine de, özellikle kendi tanıtımını yapmak isteyen müzisyenler için Twitter’ın ses kartları etkili bir yöntem olacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...