Twitter Keşfet sekmesini kaldırıyor

twitter-iphone-logo-230315

Twitter’ın Keşfet sekmesine elveda diyoruz. Mikro bloglama platformu bugün yaptığı duyuruyla Keşfet özelliğini emekliye ayırdığını ve Trends altında gösterdiği gündemdeki konu başlıklarını Arama sayfasına taşıyacağını açıkladı.

Bu geçiş sürecinde Trends bölümü biraz daha dikkat çekecek, Twitter’ın kullanıcı deneyimini biraz daha sadeleştirmeye odaklandığını işaret ediyor. Trends ile Twitter ilk anda fikir sahibi olmadığınız bazı konu etiketleriyle ilgili az da olsa içerik de sağlayacak. Değişiklikler hem iOS hem de Android uygulamaları için yeni bir güncellemeyle birlikte sunuluyor.

Ayrıca Twitter çalışmalarını özet şeklindeki içeriklere ve sihirli tavsiyelere yoğunlaştıracak. Özet özelliği “Siz burada yokken” başlığı altında gönderilen ve kullanıcılar Twitter uygulamasını kullanmazken popüler olan içeriklere odaklanıyor. Bu özet niteliğinde bilgiler sayesinde sosyal ağda neler olup bittiğini kaçırmamak mümkün oluyor.

MagicRecs ise bir tavsiye özelliği, Twitter’ın ağınızı büyütmenize yardımcı olacak bir araç. Takip edilen hesaplara dayalı olarak takip edilebilecek yeni hesaplara yönelik tavsiyeler sunuluyor. Twitter bu araç üzerinden kullanıcılarının daha ilginç içeriklere ulaşmasını amaçlıyor.

Twitter bu yeni işlev ve özelliklerini web versiyonu için de test ettiğini duyurdu.

Son zamanlarda Twitter’ın kullanıcı odaklı değişiklikleri yoğunlaştırdığını görüyoruz. Bu hafta içinde alıntılanan tweet’lere yönelik yeni bir güncelleme gelmiş, kullanıcıların retweet ettikleri tweet’lere yorum iliştirmesine de imkan sağlanmıştı. Ayrıca Foursquare ile de tweet’lerin konum bilgilerinin daha da özelleştirilmesine kapı açılmıştı.

Ayrıca Twitter ekosistemine canlı yayın yapmaya olanak sağlayan Periscope uygulamasını da unutmamak gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....