Twitter gece modunu masaüstüne de getirdi

twitter gece moduTwitter gece modu özelliğiyle uykudan önce yatağında telefonu üzerinden nelerin olup bittiğine bakmak isteyenlere gözlerini daha az yoracak bir çözüm sunmuştu. Mikro blog servisi, bu çözümün kapsama alanını biraz daha genişletiyor. Artık Twitter’a masaüstünden erişen kullanıcılar da gece modundan yararlanabilecek.

Gece modundan Twitter.com’a erişen kullanıcılar yararlanıyor. Mobil web için şimdilik böyle bir özellik bulunmuyor. Gece modu otomatik olarak aktive edilmiyor. Kullanıcılar ayarlar menüsündeki düğmeye tıklayarak gece moduna geçiş yapabiliyor.

Twitter kullanıcıları masaüstünde gece moduna daha önce çeşitli uygulamalar üzerinden ulaşabiliyordu. Örneğin, TweetDeck Mac uygulamasında gece modu uzun süredir mevcuttu. Ancak Twitter’ın son hamlesi sayesinde platformdan bağımsız olarak tüm kullanıcıların gece moduna erişmesi mümkün hâle geldi.

Twitter gece modu ile gözleri daha az yoruyor

Gece modu ile arka planı karartan Twitter, bu sayede karanlık ortamlarda kullanıcıların gözlerinin daha az yorulmasını sağlıyor. Gece modunun masaüstüne gelişiyle birlikte Twitter, yoğun biçimde kullanılan platformların tamamında bu özelliği sunmuş oldu.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...