Twitter Blue duyuruldu; yurt dışında abone alımı başladı

Öncelikle Kanada ve Avustralya'da test edilecek

Twitter, ilk abonelik ürünü olan Twitter Blue’yu kullanıma sunuyor. Aylık bir ücret karşılığında “Tweet’i Geri Al” özelliğinin yanı sıra yeni ve güçlü kullanıcı özellikleri vadediyor. Bununla birlikte, çeşitli sızıntılarla önizlenen ve hatta Twitter iOS uygulamasında uygulama içi satın alma seçeneği olarak görünen abonelik, başlangıçta sadece belirli ülkelerde sunulacak.

Öyle ki, Twitter Blue şu an için sadece Kanada ve Avustralya’da abonelik için açılmış durumda. Kullanıcıların ayda sırasıyla 3.49 Kanada doları veya 4.49 Avustralya doları ödemeleri gerekiyor.

twitter blue

Bazı Twitter kullanıcılarının uzun süredir talep ettiği tweet düzenleme desteği için hâlâ umut olabilir. Ancak bu arzu edilen özellik Twitter Blue’nun bir parçası olmayacak. Bunun yerine, temel biçimde bir tweet’i zaman akışınızda yayınlamadan önce önizlemenize ve gözden geçirmenize izin veren yeni bir “Tweeti Geri Al” seçeneği var. Bunu yapmak için 30 saniyeye kadar zamanınız bulunuyor.

twitter blue tweet'i geri al

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook Messenger için QR kod ile ödeme yapma imkanı geliyor

Yazımınızı, etiketlerinizi, hashtag’lerinizi ve bunun gibi diğer unsurları geriye dönük olarak kontrol etmeniz gereken süre de özelleştirilebiliyor. Temel olarak, bir tweet’e son bir bakış atma ve ardından farklı bir şekilde ifade etmek istediğinizi fark ettiğiniz bir şey varsa “geri al” düğmesine basmak kullanışlı olabilir. Alternatif olarak, zamanlayıcıyı tamamen atlayabilir ve bunun yerine “Şimdi gönder” seçeneğine basabilirsiniz.

Bu arada Yer İşareti Klasörleri, birçok Twitter kullanıcısının gerçekte orada olduğunu bilmediği yeteneklerden birine yeni düzenleme özellikleri ekliyor. Pek çok insan daha sonra yeniden görmek istedikleri şeyleri işaretlemek için “beğen” düğmesini kullanırken, aslında Twitter ayrı bir listede gizli tutulan yer imleri özelliğini barındırıyor.

yer işaretleri klasörleri

Yer İşareti Klasörleri, Twitter Blue abonelerinin yer işaretlerini düzenlemesine izin verecek. Birden fazla klasör için destek sunulacak, böylece alışveriş listenizden eğlenceli videolara veya okunacak makale önerilerinden veya sevdiğiniz podcast’lere kadar farklı klasörler oluşturabileceksiniz.

Uzun tweet dizileri için Twitter Blue Okuyucu Modu sunuyor

Son olarak, Twitter’da giderek artan uzun ileti dizilerini okumanın zorluğunun üstesinden gelecek yeni bir Okuyucu Modu var. Okuyucu Modu, her birini ayrı bir tweet olarak sunan mevcut kullanıcı arayüzünden ziyade, daha kolay okuma için bu tweet’leri tek bir sayfada toplayacak. Hâlâ satır içi resimler ve diğer içerikler mevcut olacak, beğenmek veya retweetlemek için normal tweet görünümüne geri dönebileceksiniz.

twitter blue okuyucu modu

Twitter, abonelerin, uygulamanın kendisi için yeni renk temalarının yanı sıra ana ekranlarındaki uygulama simgesini özelleştirebilme gibi başka ek özelliklere de sahip olacağını söylüyor. Ayrıca özel Twitter desteğine erişim de olacak.

Bununla birlikte, şirket standart Twitter deneyimi ücretsiz kalacağında ve bunun değişmeyeceğinde ısrarlı görünüyor. Dünyanın geri kalanının ne zaman Twitter Blue abonesi olabileceğine gelince; bu, aboneliğin test edildiği ülkelerde kullanıcıların nasıl tepki vereceğine bağlı olacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Huawei Watch GT 2 Pro; tarzından ödün vermeyen babalar için uygun seçim

Babalar Günü hediye seçenekleri içinde, Huawei tarafından listenin üst sıralarında yer almaya aday ürünlerden biri olarak gösterilen Huawei Watch GT 2 Pro dayanıklı yüzeyi,...

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...