Twitter Blue abonelik servisi doğrulandı, Türkiye fiyatı belli oldu

Bu ayın ortalarında Twitter’ın Blue olarak adlandırılan ücretli bir abonelik servisi çıkaracağına dair haberler çıkmıştı. Jane Manchun Wong adlı uygulama araştırmacısı, Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda, aylık 2.99 dolarlık yurt dışı ücreti karşılığında bazı ek özelliklerin sunulacağını belirtmişti.

Söz konusu ücretli Twitter Blue özellikleri arasında beğenilen tweet’leri Koleksiyonlar içine kaydederek daha sonra kolaylıkla bulma, gönderilen bir tweet’i kısa süre içinde geri almayı sağlayan göndermeyi geri al da bulunuyordu.

Twitter, cuma günü verdiği bir bilgiyle bu abonelik planının gerçekten var olduğunu ve adının da Twitter Blue olduğunu doğruladı. Üstelik yurt dışında aylık ücreti 2.99 dolar olarak belirtilen servisin Türkiye fiyatı da belli oldu. App Store’daki Twitter uygulamasının detaylarında bulunan Uygulama İçi Satın Alımlar bölümünde Twitter Blue seçeneği var ve karşısında 30,99 TL yazıyor.

Twitter Blue abonelik servisi doğrulandı, Türkiye fiyatı belli oldu

Twitter Blue içinde Okuyucu Modu bulunacak

Bu arada Wong, geçtiği bir başka tweet ile, Blue içinde bir Okuyucu Modu olacağını, böylelikle kullanıcıların tweet dizilerini okunması kolay metinlere çevirebileceğini kaydetti. Ayrıca aboneler farklı renklerde renk düzenleri ve uygulama ikonlarına sahip olacaklar.

App Store’daki uygulama sayfasında varlığı ve fiyatı görünse de, Twitter Blue ne zaman çıkacak, henüz bilinmiyor. Ancak kendini gösterdiğine göre, bu yeni hizmetin nihai duyurusu yakın zamanda gerçekleşecektir.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun