Twitch 2020’de izlenme süresini neredeyse ikiye katladı

Twitch için 2020 oldukça iyi geçti. Etkinliklerin çevrimiçi ortama taşınması ve insanların evlerinde kalması, Twitch’in işine fazlasıyla yaradı. Canlı yayın platformunun 2020’deki toplam izlenme süresi 17 milyar saate çıktı. Söz konusu süre, bir önceki yılın 9 milyar saatine göre yüzde 83’lük bir artış anlamına geliyor.

StreamElements ve Arsenal.gg imzalı rapora göre, söz konusu artış sadece Twitch’le sınırlı kalmıyor. Facebook Gaming ve YouTube Gaming’in de şimdiye kadarki en yüksek izlenme sürelerine ulaştığı görülüyor.

StreamElements CEO’su Doron Nir, her üç platformun da izleyici trafiğinin büyük ölçüde arttığını belirtti. Twitch’in üst üste üç ay boyunca önemli kilometre taşlarına ulaştığını söyleyen Nir, aralık ayında toplam izlenme süresinin 1.7 milyar saate çıktığını dile getirdi. YouTube Gaming’de toplam izlenme süresi 10 milyar saate ulaşırken, Facebook Gaming’in toplam izlenme süresi yüzde 166 oranında artışla 3,59 milyar saate çıktı.

Twitch Alexandria Ocasio-Cortez’in yayınıyla da dikkat çekmişti

Küresel koronavirüs salgını sayesinde oyun yayın platformları 2020’de şimdiye kadarki en iyi yıllarını yaşadı. Oyunlar ve internetin geri kalanı arasındaki sınırlar incelirken, Fall Guys ve Among Us gibi oyunların popülaritesi de bu platformlara yaradı.

Twitch için 2020’nin en önemli olaylarından birisi de ABD Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez’in platformun popüler isimleriyle birlikte Among Us oynaması olmuştu. Söz konusu yayın 435 bin izleyiciye ulaşmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube videoları hangi selamlamalarla açılıyor?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...