Turkcell 5G deneyimini yurt dışında yaşama imkanı sunuyor

29 ülkede kullanılabiliyor

COVID-19 aşılama çalışmalarının yaygınlaşması ve normalleşmeye dönüşe yönelik olarak atılan adımlarla birlikte yurt dışı seyahatleri de yavaş yavaş başlıyor. Turkcell de tam bu zamanda 5G ile ilgili önemli bir duyuru gerçekleştirdi.

Turkcell, müşterilerinin 5G’yi yurt dışında deneyimleyebilmesi için hazırlıklarını tamamladığını kaydetti. Şirket, yayınladığı açıklamada Turkcell abonelerinin Almanya, Belçika, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, Romanya ve Tayland’ın da aralarında bulunduğu 29 ülkede 5G teknolojisini deneyimleyebileceğini kaydetti.

5G deneyimini yurt dışında yaşamak isteyen kullanıcıların 5G özelliği aktive edilmiş olan 5G destekli cep telefonu ile 4.5G uyumlu bir SIM karta sahip olması ve SMS yoluyla 5G kullanma talebinde bulunması gerekiyor. Şirket, Turkcell müşterilerinin 5G hizmetini deneyimlemek için ek bir ücret ödemesinin gerekmediğini, dolaşım paketleri ve tarifeleri kapsamında aynı şekilde ücretlendirilmeye devam edeceğini de ekliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Yurtdışında 5G deneyimi sunarak Türkiye’de bir ilke daha imza atmanının mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Turkcell olarak en büyük önceliğimiz, müşterilerimizi her zaman yenilikçi teknolojilerle buluşturarak onlara benzersiz bir hizmet kalitesi sunmak. Bugün itibarıyla müşterilerimizi yurt dışında 5G teknolojisiyle buluşturuyoruz. 5G’yi destekleyen telefona sahip olan müşterilerimiz, anlaşmalı olduğumuz 29 ülkede artık ayrıcalıklı olarak 5G teknolojisini deneyimleyebiliyor. Müşterilerimize gerek yurt içinde gerekse yurt dışında en yeni teknolojileri sunmak için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz.” dedi.

Turkcell ile 5G imkanı Almanya’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne 29 ülkede kullanılabiliyor

Turkcell aboneleri, yurt dışında Turkcell’in anlaşmalı olduğu ülkelerdeki operatörler üzerinden 5G teknolojisini deneyimleyerek, 5G’nin sunduğu hız ve rahatlığın keyfini sürüyor. Yurt dışında 5G servisinin sağlandığı ülkeler arasında Almanya, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çekya, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Katar, Kuveyt, Letonya, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Tayland, Tayvan, Umman ve Vatikan yer alıyor. 5G deneyimini bugünden yaşamak için donanımı ve yazılımı 5G teknolojisini destekleyen telefona sahip Turkcell müşterilerinin, anlaşmalı ülkelere gittiklerinde telefonlarına gelecek SMS’deki adımları izlemeleri yeterli oluyor.

5G destekleyen mobil cihazlar, yurtdışında 5G hizmeti alınabilecek anlaşmalı ülkeler ve daha fazla bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsini.z

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Altın Apple Watch artık desteklenmiyor: Bu, lüks akıllı saatlerin sonu mu?