Teknoloji

Mark Zuckerberg: Threads’in aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyonun hemen altında

instagram threads
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Meta’nın en yeni sosyal medya platformu Threads için uyguladığı “agresif” pazarlama politikası işe yarıyor gibi görünüyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın mevcut aylık aktif kullanıcı sayısının 100 milyonun çok az altında olduğunu belirtti. Zuckerberg, uygulamanın önümüzdeki iki yılda 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşma ihtimalinin de yüksek olduğunu iddia etti.

Meta’nın üçüncü çeyrek sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Zuckerberg, şu ifadeleri kullandı: “Uzun bir süre boyunca daha pozitif bir havası olan milyarlarca kişilik bir ‘açık konuşma’ uygulaması olması gerektiğini düşündüm. Mevcut ivmemizi birkaç yıl daha sürdürürsek bu vizyonumuzu gerçekleştirme şansımızın yüksek olduğuna inanıyorum.”

Threads’in büyümesi temmuz ayında faaliyete geçmesinden bu yana dikkatle takip ediliyor. Uygulamaya ilk haftasında 100 milyon kullanıcı kaydoldu. Ancak hem işlevselliğin sınırlı olması hem de akışın marka gönderileriyle dolması nedeniyile etkileşimde hızlı bir düşüş yaşandı. Son zamanlarda hem Meta’nın platforma düzenli olarak yeni özellikler eklemesi hem de en büyük rakip olan X’te patron Elon Musk’ın isteğiyle yapılan ve kullanıcılar tarafından beğenilmeyen değişikliklerin yapılmasıyla birlikte etkileşim yeniden artmış gibi görünüyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, X’in eski “sıkı” kullanıcıların Threads’e yönelmiş durumda.

Threads’in büyümesi Meta cephesindeki tek pozitif gelişme değil

Meta için Threads’in büyümesi dışında başka iyi haberler de var. Şirket geride kalan çeyreği 34 milyar dolar gelirle tamamladı. Bu da gelirlerin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında arttığı anlamına geliyor. Her ay şirketin en az bir uygulamasını kullanaların sayısı ise 3.9 milyara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Zuckerberg, 20 binden fazla kişinin işini kaybetmesine neden olan “verimlilik” odaklı yapılanma sürecinin de şirket için olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı.

Meta CEO’su şirketinin önümüzdeki dönemde üretken yapay zekâ konusuna daha fazla yoğunlaşacağını belirtmeyi de ihmal etmedi. Zuckerberg, şu ifadeleri kullandı: “İnsanları yapay zekâ üzerinde çalışmaya yönlendirmek için şirket genelinde yapay zekâ odaklı olmayan bazı projelerin önceliklerini kaldırmaya devam edeceğiz.”

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER