Thodex kriptopara borsası soruşturması ile ilgili en son gelişmeler

Yerli kriptopara borsası Thodex’in işlemlerini durdurması ve platformun bağlı bulunduğu Koineks Anonim Şirketi’nin sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına çıkmasıyla ilgili yeni gelişmeler var.

Medyascope‘un haberine göre, Thodex Twitter hesabı ve internet sitesi üzerinden bir mesaj yayınladı. Şirketin sahibi Faruk Fatih Özer’in imzasıyla yayınlanan açıklamada, Özer’in yakında Türkiye’ye döneceği ifadesi yer alıyor ve tüm iddialar reddediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ise, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarıldığını duyurdu. Ayrıca soruşturma kapsamında 62 kişi göz altına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın perşembe günü şirketin yetkilileri hakkında resen başlattığı soruşturma kapsamında Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şirketin İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan binasında arama ve el koyma işlemleri gerçekleştirdi. Bu arada Anadolu Ajansı’nın belirttiğine göre, savcılığın talebi üzerine soruşturmada gizlilik kararı alındı. Bu arada perşembe günü Thodex kullanıcıları şirket binası önünde toplandı.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten

Öte yandan Adalet Bakanlığı Fatih Faruk Özer’in kırmızı bültenle aranması ve Arnavutluk’tan iadesi için işlem başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kırmızı bülten talebini iletmesi üzerine Interpol tarafından işlemlerin başlatıldığını ve Faruk Fatih Özer hakkında 23 Nisan saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarıldığını açıkladı.

Açıklamada 22 Nisan günü Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ise Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yaptığı da kaydedildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında 78 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul’un da aralarında olduğu sekiz ildeki emniyet operasyonlarında 62 kişi gözaltına alındı.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun