Thodex kriptopara borsası soruşturması ile ilgili en son gelişmeler

Yerli kriptopara borsası Thodex’in işlemlerini durdurması ve platformun bağlı bulunduğu Koineks Anonim Şirketi’nin sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına çıkmasıyla ilgili yeni gelişmeler var.

Medyascope‘un haberine göre, Thodex Twitter hesabı ve internet sitesi üzerinden bir mesaj yayınladı. Şirketin sahibi Faruk Fatih Özer’in imzasıyla yayınlanan açıklamada, Özer’in yakında Türkiye’ye döneceği ifadesi yer alıyor ve tüm iddialar reddediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ise, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarıldığını duyurdu. Ayrıca soruşturma kapsamında 62 kişi göz altına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın perşembe günü şirketin yetkilileri hakkında resen başlattığı soruşturma kapsamında Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şirketin İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan binasında arama ve el koyma işlemleri gerçekleştirdi. Bu arada Anadolu Ajansı’nın belirttiğine göre, savcılığın talebi üzerine soruşturmada gizlilik kararı alındı. Bu arada perşembe günü Thodex kullanıcıları şirket binası önünde toplandı.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten

Öte yandan Adalet Bakanlığı Fatih Faruk Özer’in kırmızı bültenle aranması ve Arnavutluk’tan iadesi için işlem başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kırmızı bülten talebini iletmesi üzerine Interpol tarafından işlemlerin başlatıldığını ve Faruk Fatih Özer hakkında 23 Nisan saat 10.00 itibariyle kırmızı bülten çıkarıldığını açıkladı.

Açıklamada 22 Nisan günü Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ise Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile telefon görüşmesi yaptığı da kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel Qualcomm için yeni anlaşma kapsamında çip üretimi yapacak

Öte yandan soruşturma kapsamında 78 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul’un da aralarında olduğu sekiz ildeki emniyet operasyonlarında 62 kişi gözaltına alındı.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...