Eğlence

The Last of Us PC versiyonu için yeni yamalar gelmeye devam ediyor

the last of us pc

Naughty Dog ve Nvidia, The Last of Us PC versiyonundaki sorunları çözmek için hız kesmeden yeni yamalar çıkarmaya devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce oyuncularla buluşan oyun, ilk günden bu yana kullanıcıların karşılaştığı sorunlarla anılmıştı.

Nvidia’nın hazırladığı güncelleme, oyunun RTX 30 serisi ekran kartına sahip bilgisayarlarda daha kararlı şekilde çalışmasını mümkün kılıyor. Oyunun yapımcısı Naughty Dog’dan yapılan açıklamada ise gelecek iyileştirmeler ve yamalar için oyunculardan gelecek geri bildirimlerin yakından takip edileceği belirtildi.

Naughty Dog’un son güncellemesinin değişiklik kaydı, hata düzeltmelerinden daha fazlasının yapıldığını gösteriyor. Artık oyunda grafik ayarlarını sıfırlama seçeneği mümkün hâle gelirken, Xbox kumandalarıyla ilgili sorun da çözülüyor. Bunlara ek olarak, geliştiricilere problemlerin farkına varmalarını kolaylaştıracak yeni araçlar sunuluyor. Örneğin, oyun ekran kartı kaynaklı bir sorundan dolayı kapanırsa, tekrar başlatıldığında sorun bildirimi yapılırken “ekstra GPU tanılama aracı” seçeneğini görmek mümkün olacak.

The Last of Us PC versiyonunun Steam Deck’e gelişi için acele edilmeyecek

Yayınlanan yeni yamalar ve geçtiğimiz hafta çıkan yamalar, oyunun henüz mükemmel olmadığını net bir şekilde gösteriyor. Naughty Dog hâlihazırda kumanda yerine fareyle oyun oynanırken kamerada yaşanan problemleri çözmek için çalışmaya devam ediyor. Oyunun “Bilinen Sorunlar” sayfasında hâlâ çözüme kavuşmamış çok sayıda problemin olduğu görülüyor.

Naughty Dog, The Last of Us PC versiyonunun Steam Deck onayı alması için bekleyişini sürdürüyor. Ancak stüdyonun bunun için aceleci davranmayacağı anlaşılıyor. Stüdyonun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Steam Deck doğrulamasından önce hataların düzeltilmesine ve yamaların çıkarılmasına odaklanılacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER