The Interview’in dijital geliri 40 milyon doları aştı

the-interview-241214

Yaklaşık 1 ay önce çevrim içi platformlar üzerinden yayınlanan Sony Pictures’ın tartışmalı filmi The Interview’in çevrim içi geliri 40 milyon doları aştı. Filmin dijital performansı oldukça iyi olsa da, son veriler ile ilk açıklanan rakamlar karşılaştırıldığında bir yavaşlama olduğu açıkça görülüyor. Yayınlanmasından sonraki iki hafta içinde The Interview’in dijital geliri 30 milyon doları aşarken, sonraki iki hafta içinde elde edilen gelirin 10 milyon dolar seviyesinde kaldığı anlaşılıyor.

Yine de, Sony filmin performansından ötürü oldukça mutlu olmuşa benziyor. Filmi mümkün olan en iyi kitleye ulaştırmayı amaçladıklarını söyleyen Sony Pictures CEO’su Michael Lynton, dijital gelirlerin 40 milyon doları aşmasını önemli bir başarı olarak niteledi.

Ortaya çıkan tablo The Interview’i kârlı bir projeye dönüştürmeyecek olsa da, Lynton’ın sözlerinde doğruluk payı bulunuyor. Aynı anda hem sinemalarda gösterime giren hem de çevrim içi platformlarda yayınlanan en yüksek profilli film olma özelliğini taşıyan The Interview, bu konumunu uzun süre koruyacağa benziyor.

The Interview’in performansı bir filmin ilk etapta çevrim içi platformlarda da vizyona girerek ciddi bir gelir elde edeceği konusunda stüdyoları ikna etmek açısından önem taşıyor. Yine de, film stüdyolarının kısa vadede sinema gösterimleriyle eş zamanlı çevrim içi yayını tercih etmesi pek olası gözükmüyor. The Interview’in performansında istemsizce de olsa yaratılan pazarlama desteğinin de önemli bir rol oynadığını unutmamak gerekiyor.

ABD’deki kısıtlı sinema gösterimlerinden 6 milyon dolar gelir elde edilen The Interview’in yapım sürecinde 44 milyon dolar harcanmıştı. Dolayısıyla filmin en azından yapım masraflarını çıkarması oldukça muhtemel gözüküyor. Ancak pazarlama ve diğer kalemler de işin içine girince Sony’nin filme aktardığı miktar 75 milyon doları buluyor. Bu da filmin parasını tamamen çıkarmasının uzun bir zaman alacağını gösteriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...