Tesla Model S yeni tasarımıyla görüntülendi

Tesla Model S, 2016’dan bu yana pek değişimden geçmiş değil. Ancak beklenen değişim, 2021’de gerçekleşecek gibi görünüyor. Electrek sitesinin haberine göre, Model S’in yeni tasarımı The Kilowatts isimli YouTube kanalı tarafından Palo Alto’da görüntülendi.

İlk bakışta Model S’in yeni tasarımıyla daha sert bir otomobil havasına büründüğü göze çarpıyor. Çamurluğu ve kasasının arka tarafı daha belirgin hâle gelen otomobilin jantları ve farlarının da değiştiği görülüyor. Buna ek olarak, difüzörün de biraz daha iyi hâle getirildiği göze çarpıyor.

Otomobilin içinde ne gibi tasarım değişikliğinin yapılacağı henüz bilinmiyor. Tesla’nın daha uzun menzilli ve daha güçlü Model S Plaid’i 2021’in sonlarında yollara çıkarması bekleniyor. Görüntülenen otomobilin ise bunun bir prototipi olmayabileceğini belirtmek gerekiyor. Tesla’nın tasarımsal ve teknolojik değişiklikleri birbirinden ayrı şekilde sunma gibi bir geleneğinin olduğunu da hatırlatmakta da fayda var.

Model S, Tesla katalogunun en çok üretilen veya satan araçlarından biri değil. Ancak Model S’in şirketin portföyünde üst segmenti temsil etmesi, bu modelde yapılması muhtemel tüm değişikliklere ayrı bir önem kazandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla en sonunda sadece araç satışlarıyla kârlılığa geçti

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...