Tesla Battery Day etkinliğinin tarihi belli oldu

Tesla uzun süredir ertelediği Battery Day (Pil Günü) isimli etkinliği için sonunda bir tarih bulmuşa benziyor. Electrek tarafından ortaya çıkarılan SEC dosyası, Tesla’nın 22 Eylül’de bu etkinliği düzenleyeceğini gösteriyor. Türkiye saatiyle 23 Eylül’de 00:30’da başlayacak bu etkinlikten önce ise Tesla’nın yıllık hissedar toplantısı gerçekleştirilecek.

Her iki etkinliğe de Tesla’nın Fremont’taki fabrikası ev sahipliği yapacak ve iki etkinlik de internette canlı olarak yayınlanacak.

Tesla’nın yürüyen aksam ve batarya konusunda geldiği nokta hakkında bilgi vermeyi planladığı etkinliğin normal şartlar altında nisan ayında gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Ancak Tesla’nın etkinliğe hissedarların bizzat katılımasını istemesi, koronavirüs kaynaklı kısıtlamalar nedeniyle etkinliğin ertelenmesini gerektirdi.

Electrek’in haberine göre, Tesla bu etkinlikte “Roadrunner” adıyla anılan gizli projesiyle ilgili bilgiler paylaşacak. Söz konusu projenin daha ucuz pil hücrelerinin geniş ölçekli şekilde üretimiyle ilgili olduğu ve böylelikle Tesla’nın yakıtla çalışan otomobillere daha yakın fiyatlarla elektrikli otomobil satabileceği belirtiliyor. Şirketin özellikle pil maliyetlerini kWh başına 100 doların altına indirmeyi istediği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung ve Lenovo Mobil Dünya Kongresi'ne fiziksel olarak katılmayacak

Tesla Battery Day etkinliğinde geniş ölçekli pil hücresi üretimine dair detayların da paylaşılması öngörülüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...