TCL Fold n’ Roll ile yeni bir katlanabilir telefon konseptini gösteriyor

TCL bir kez daha katlanabilir telefon konseptini gösterdi. Bu, daha önce sergilenen bazı esnek konseptlerin birleşimi gibi görünüyor. Fold ‘n Roll adı verilen bu ürün, şirketin “dragonhinge” teknolojisini genişletilebilir bir ekran paneliyle birleştiriyor. Sonuç olarak 8,85 inçlik phablet boyutuna genişleyebilen veya 10 inçlik bir tablete tamamen dönüşebilen 6.87 inçlik bir telefon elde ediliyor. Bunun dışında şirket başka bir ayrıntılı bilgi sunmuyor.

TCL, bu tür bir cihazın “teknik özelliklerini keşfetmeye devam ettiğini” söylüyor ve bu da Fold ‘n Roll’un yakın zamanda piyasaya çıkacağına dair pek fazla güven uyandırmıyor. Ancak TCL, 2021’in sonundan önce bir tür katlanabilir telefon piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Şirket, katlanabilir ekran konseptleri konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyor gibi görünüyor. Son olarak bu yılki sanal CES’te de bazı konseptleri göstermişti. Ancak konseptler yaratmakla onları kitlesel pazar ürünlerine dönüştürmek arasında uzun bir mesafe var.

TCL katlanabilir telefon modellerini daha uygun fiyat noktalarında sunabilir

Yine de TCL, katlanabilir pazardaki bir boşluğu gidermek için iyi bir konumda olabilir. Uygun fiyatlı katlanabilir cihazlar pek fazla bulunmuyor. Esnek, hareketli telefonlar şu anda çoğunlukla pazarın üst düzeyine ayrılmış durumda bulunuyor. TCL, daha az maliyetli bir seçenek sunmak için iyi bir noktada bulunuyor olabilir. Samsung, yakında piyasaya sürülecek daha düşük maliyetli esnek bir cihaza işaret etti, ancak o zamana kadar mevcut Galaxy Z Flip ve Z Fold 2 seçenekleri hâlâ çok pahalı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus Zenfone 8'in Avrupa fiyatları internete sızdı

LG’nin yuvarlanabilir ekranlı telefon konsepti, amiral gemisi bir cihaz için tasarlanmış olabilirdi. Ancak üreticinin akıllı telefon işinden ayrılmasıyla, bu teknolojinin orta ölçekli bir cihaza gelip gelmeyeceğini asla bilemeyeceğiz. TCL’in bu alanda daha uygun fiyatlı bir şey sunma niyeti varsa, o zaman kesinlikle uygun fırsatı yakalayacak gibi görünüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...