Tansu Yeğen UiPath ile robotları iş hayatında yaygınlaştırmayı hedefliyor

Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka konusunda dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden olan UiPath, Türkiye’deki operasyonlarının başına Genel Müdür olarak Tansu Yeğen’i atadı.

Tansu Yeğen, son 25 yıldır ülkemizde, Almanya ve Ukrayna’daki teknoloji ve telekomünikasyon alanındaki lider şirketlerde edinmiş olduğu satış, strateji ve iş ortakları alanındaki derin tecrübesiyle UiPath’e katıldı. Yeğen, geçtiğimiz yaz Samsung Türkiye’deki görevinden ayrılmıştı.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başkanı Kulpreet Singh, “Tansu’nun 10 kişilik tecrübeli ekibi ile faaliyetlerimizin Türkiye?de de başlatmış olmasından dolayı heyecan duyuyoruz, kendisi hem özel ve kamu sektöründeki müşterilerimizle hem de iş ortaklarımızla verimli işbirlikleri kurmamızı sağlayacak.” dedi.

Telekomünikasyon, finans, sigorta, perakende, enerji başta olmak üzere birçok farklı sektördeki şirketler ülkemizde UiPath’in robotik süreç otomasyonu çözümünü kullanıyor ya da değerlendiriyor. Bunun yanında, önde gelen bilgi teknolojileri ve danışmanlık şirketleri, ülkemizdeki kurumlara bu çözümü sunmak üzere UiPath’in yetkili iş ortağı oldular.

tansu yeğen
Tansu Yeğen

Türkiye Genel Müdürü, Tansu Yeğen, “ülkemizdeki kurumlar verimliliklerini artırmak, çalışanlarının memnuniyetini artırmak ve dijital dönüşümlerini hızlandırmak için devamlı yeni çözümler değerlendiriyorlar. Ekibimle birlikte özel ve kamu sektöründeki kurumlarla yakın çalışarak, UiPath?in Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka teknolojisi sayesinde öncelikle tekrarlanan süreçlerinin yazılım robotları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Bu sayede kurumların hızlanmasına, çalışan memnuniyetlerinin artmasına ve masraflarının da azalmasına destek olacağız.” açıklamasında bulundu.

Forrester’ın tahminlerine göre 2017’deki 507 milyon dolar olan Robotik Süreç Otomasyonu pazarının, 2021 yılında 3.3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

UiPath, 2018 yılının ilk yarısında 100 milyon dolar yıllık tekrarlanan ciroya ulaştı. şirket Forrester WaveTM: Robotic Process Automation, Q2 2018 tarafından ?Yazılımın özellikleri?, “Pazarda Kabul Görme” ve “Strateji” kategorilerinde en yüksek puanı aldı.

Günümüzde pazar değeri 3 milyar dolar olan UiPath, RPA çözümlerine daha fazla yapay zeka ve makine öğrenimi algoritmalarını eklemekte ve kurumlara daha iyi hizmet verebilmek için tüm dünyadaki genişlemesini sürdürmektedir.

UiPath kurumsal robotik süreç otomasyonu pazarının lideri
UiPath kurumsal robotik süreç otomasyonu pazarının lider konumda olup, çözümü dünyada 1.800 civarında özel ve kamu kurum tarafından kullanılmaktadır. UiPath’in yazılım robotları hızlıca kurumlara uyum sağlamakta ve çalışanların tekrarlanan işlerini onlar adına daha hızlı ve hatasız gerçekleştirebiliyor. Bu sayede, kurumların verimliliği ve bilgi işlem operasyonları kolaylaşarak, çalışan memnuniyeti artıyor.

Dünyada 250 binin üzerinde sertifikalı uzmanıyla UiPath ve Robotik Süreç Otomasyonu çözümüyle kurumların dijital dönüşümünü en etkin şekilde destekliyor. Romanya?da 2005 yılında kurulan ve merkezi şu anda New York’ta bulunan UiPath, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya?da bulunmakta olup 15 ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.