Surface Duo 2 dayanıklılık testinden geçti

Microsoft’un ikinci çift ekranlı telefonu Surface Duo 2, bir süre önce piyasaya çıkmıştı. Selefine kıyasla gelişmiş özelliklere sahip olan akıllı telefonun satış grafiği bakımından selefinden uzaklaşması beklenmiyor.

Çift ekranlı yapısıyla bir tür katlanabilir telefon olan Surface Duo 2’de iki ekranı bir menteşe birbirine bağlıyor. Akıllı telefonun bu farklı yapısıyla ne kadar dayanıklı olduğunu ise JerryRigEverything isimli YouTube kanalı tarafından gerçekleştirilen test gösteriyor.

Katlanabilir olmayan iki ekranı da Gorilla Glass Victus koruyor. Mohs sertlik ölçeğinde altıncı seviyede çizilen camda yedinci seviyede daha derin yarıklar oluşuyor. Telefonun kenarına yerleştirilen plastik parmak izi tarayıcısı da çizildikten sonra çalışamıyor.

Surface Duo 2 ekranlarının ikisi de çakmak ateşine uzun süre boyunca dayanabiliyor ve bu ateş ekranın üzerinde bir iz oluşturmuyor. Telefonun menteşesinin bükülmeye meyilli olması ise Surface Duo 2’nin en önemli problemi olarak göze çarpıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun