Spotify podcast yatırımlarına devam ediyor

Spotify podcast yatırımları için büyük paralar harcamaya devam ediyor. Müzik ve podcast platformu şimdi de podcast’ler için yer sağlayıcılığı yapan Megaphone’u 235 milyon dolar karşılığında satın alıyor.

Bu satın alma, Spotify’ın kendi podcast’lerini etkilemeyecek. Ancak Spotify’ın Streaming Ad Insertion (SAI) adını taşıyan tescilli reklam yerleştirme teknolojisinden daha fazla podcast’in yararlanması mümkün olacak.

SAI, tipik ve dinamik podcast reklamlarına benzer bir şekilde işliyor. Ancak Spotify bu reklamları dinleme öncesinde değil gerçek zamanlı biçimde yerleştiriyor. Gerçek zamanlı kararlar alan Spotify’ın sistemi, dinleyicilere platformun mevcut reklam anlaşmaları içinde dinamik bir seçim yapma imkanını sunuyor.

Satış süreci tamamlandığında Megaphone’dan yer sağlayıcı hizmeti alan tüm podcast’ler SAI teknolojisinden yararlanabilecek. Diğer yer sağlayıcı platformlarda SAI desteği olmadığı için bu teknolojiyi kullanmak isteyen podcast yapımcılarının Megaphone’a ödeme yapması gerekecek. Megaphone hâlihazırda 5 bin 500’den fazla podcast için yer sağlama hizmeti veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Exxen webOS uygulaması LG Smart TV'lerde

Spotify, Megaphone’u da satın alarak tam teşekküllü bir podcast ekosistemi kurmuş oldu. Şirket kendi özel içeriklerine, bir podcast oynatıcısına, podcast oluşturma yazılımına, yer sağlama hizmeti şirketine ve kendi podcast reklamı satış ekibine sahip.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...