Spotify ve Discord ile oyun deneyimine ortak müzik keyfi ekleniyor

Spotify ve Discord, gerçekleştirdikleri iş birliği ile milyonlarca oyunsevere yepyeni bir müzik deneyimi sunuyor. Böylelikle birlikte oyun oynarken, oyun heyecanı içerisinde grup olarak müzik keyfi yaşamak ve oyun müziklerini paylaşmak kolaylaşıyor.

Üst düzey bir oyun deneyimi için, oyun içi sohbet özelliğini ve müziği bir araya getiren bu yepyeni entegrasyonun keyfine varmak için Discord içerisinde yer alan “Ayarlar” sekmesini açmanız ve “Bağlantılar” bölümüne girip Spotify’a bağlanmanız yeterli olacak. Tüm bu kurulum süreci tamamlandıktan sonra müzik ve oyun heyecanını bir arada yaşamaya hazırsınız:

Spotify Premium kullanıcıları, arkadaşlarıyla bir yandan eşzamanlı olarak oyun müziklerini dinlerken, diğer yandan da oyun için gelecek hamleleri hakkında sohbet etme imkanına kavuşuyor.

Bu yeni entegrasyon ile tüm kullanıcılar, Discord üzerinden kendi favori müziklerini anlık olarak seçip, arkadaşları ile paylaşabiliyor. Platforma bağlı kullanıcılar, o anda dinledikleri müziği gösteren bir etiket alıyor.

Spotify Platform & Partner Deneyimi Ürün Direktörü Mikael Ericsson, “Spotify Premium ve Discord kullanıcılarına grup olarak müzik dinleme olanağı ve en sevdikleri oyunların tadını çıkarırlarken dinledikleri müzikleri paylaşma fırsatı sunduğumuz için oldukça heyecanlıyız.” şeklinde görüş belirtti.

Spotify, orijinal oyun müzikleri ve özel olarak hazırlanmış çalma listelerini kapsayan Gaming Hub’a göz atmanızı da tavsiye ediyor. Söz konusu entegrasyon bugünden itibaren, Spotify ve Discord’un faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde kullanılabiliyor.

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın