Soundcloud mobil uygulamalarına radyo oluşturma özelliği ekledi

soundcloud mobil

Soundcloud mobil uygulamalarına “Stations” adını verdiği yeni bir özellik ekledi. Söz konusu özellik, Soundcloud kullanıcılarına servisteki bir şarkı üzerinden bir radyo istasyonu oluşturma imkanı veriyor. Neredeyse tüm çevrim içi müzik servislerinde bulunan bu özellik, geç de olsa Soundcloud’da da yerini almış oldu.

Kullanıcılar şarkılarda bulunan üç nokta ikonuna dokunup “Şarkı istasyonunu başlat” seçeneğine tıklayarak yeni özellikten faydalanabilecek. Geçmiş istasyonlar ise uygulamada koleksiyonlar bölümünün altında saklanacak. Web sitesinde bir süredir benzer bir özellik sunan Soundcloud, kullanıcılara seçtikleri şarkının ardından bazı ilgili şarkıları kesinti vermeden çalıyor. Söz konusu özellik mobil uygulamalarda bulunmadığı için Stations’ı en iyi keşif araçlarından birinin muadili şeklinde tanımlamak da yanlış olmayacaktır.

Soundcloud’dan yapılan açıklamada Stations ile sonsuz bir müzik akışının kullanıcılara ulaştırılacağı belirtildi. Bu söz kulağa biraz iddialı gelse de, doğru olma ihtimali de bulunuyor. Daha geniş katalogları bulunan rakiplerinin aksine, Soundcloud’da henüz keşfedilmemiş çok sayıda yeni yetenek bulunuyor. Dolayısıyla Stations bu yeteneklerin gün yüzüne çıkması için de fazlasıyla uygun bir araç izlenimi veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...