Sony Electronics Başkanı Mike Fasulo: 4K TV için 4K içeriğe ihtiyacınız yok

sony-mike-fasulo-070115

Sony, CES 2015’te düzenlediği etkinlikte Android TV işletim sistemli yeni akıllı televizyonlarını duyurmuştu. Söz konusu akıllı televizyonların 4K görüntü kalitesi sunmasıysa halihazırda yeteri kadar 4K içerik olup olmadığı sorusunu yeniden akıllara getirmişti.

The Verge sitesine konuşan Sony Electronics Başkanı ve Sony COO’su Mike Fasulo, 4K içerik tartışmalarına farklı bir yaklaşım getirdi. Fasulo izleyicilerin 4K TV için 4K içeriğe ihtiyacı olmadığını iddia ederken, Sony’nin televizyonlarında mevcut içeriği 4K’ya göre yeniden ölçeklendirme yeteneğine sahip olduğuna dikkat çekti.

Fasulo’nun bu yöndeki açıklamalarına rağmen, Sony 4K TV’lere yönelik özel içerik oluşturma çalışmalarından vazgeçmiş değil. Kendisine ait video platformları üzerinden 4K içerik dağıtımını gerçekleştirmeye çalışan şirket, bu amaç doğrultusunda YouTube gibi içerik sağlayıcılarıyla da işbirliği yapıyor. Netflix ile HDR görüntü dağıtımı konusunda yapılan işbirliğiyse Sony’nin bu yönde farklı seçenekler sunmaya hazır olduğunu gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...