Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcili ilk cihaz haziranda çıkacak

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcisini beklenenden erken çıkaracak gibi görünüyor. Tedarik zincirindeki kaynakların verdiği bilgiye göre, Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisinin Plus versiyonunu taşıyan ilk cihazlar haziran ayının başında resmiyet kazanabilir. En geç temmuz ayı itibarıyla bu işlemciye sahip telefonların duyurulması bekleniyor.

Snapdragon 8 Gen 1’in Plus versiyonuna sahip telefonlar ilk olarak Çin’de piyasaya çıkacak. Ancak bu cihazların hangileri olacağı bilinmiyor. Akıllara gelen ilk ihtimallerden biri OnePlus 10 Ultra olsa da, bu telefonda Dimensity 9000’in veya OnePlus 10 Pro’da olduğu gibi Snapdragon 8 Gen 1’in tercih edilebileceği de konuşuluyor.

İşlemcinin üretiminin 4 nm tasarımıyla TSMC tarafından yapılması bekleniyor. Bu işlemcinin saat hızlarının mevcut Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla biraz daha yüksek olması da beklentiler arasında yer alıyor.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus için resmi duyurunun mayıs ayı içinde yapılması öngörülüyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun