Snapchat yüz değiştirme özelliğinin kapsamı genişliyor

snapchat yüz değiştirmeSnapchat iOS uygulaması için yayınlanan son güncelleme, kullanıcılar açısından önemli olarak nitelenebilecek bazı değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Snapchat, geçtiğimiz yıl kullanıcılarına kendilerine gelen snap’leri bir kez daha oynatma hakkı verilmiş, ancak bu hak günlük sadece bir snap için verilmişti. Daha fazla tekrar oynatma hakkı isteyenlerin ise uygulama içi satın alma özelliğinden faydalanması gerekiyordu.

Artık kullanıcılar, kendilerine gelen her snap’i bir kez de olsa tekrar oynatabilecek. Snap’lerin tekrar oynatılması durumunda göndericiye bildirim gittiğini hatırlatmakta fayda var.

Snapchat yüz değiştirme özelliğinin kapsamı da güncellemeyle biraz daha genişliyor. Artık kullanıcılar yüzlerini Snapchat’in film rulosunda tespit ettiği diğer yüzlerle değiştirebilecek. Böylelikle yüz değiştirme efektinden faydalanmak için ekstra birini aramaya veya yüzü başka bir ekranın yanına yerleştirmeye çalışmaya gerek kalmayacak. Ortaya çıkan sonuçların halen biraz saçma, biraz etkileyici ve çok eğlenceli olduğu söylenebilir.

Snapchat’in yüz tespit özelliği iyi işlese de, “mükemmel” olarak nitelenmesi pek kolay değil. Uygulama zaman zaman, gerek olmadığı halde, şişelerdeki veya reklamlardaki yüzleri algılayabiliyor. İlk olarak Snapchat iOS uygulamasına eklenen gelişmiş yüz değiştirme özelliğinin yakında Android’de de yerini alması bekleniyor.

Snapchat yüz değiştirme özelliğini kullanmak için ön kamerayı aktive ettikten sonra yüzün üstüne uzun süre basarak efekt seçeneklerini ortaya çıkarmak gerekiyor. Filtre seçeneklerinin sonunda yüz değiştirme özelliği kendisini gösteriyor. Kullancılar burada kendi yüzlerinin altında film rulosunda tespit edilen diğer yüzleri görebiliyor ve değiştirme için seçim yapabiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...