Snapchat kullanıcılarına Geofilters oluşturma imkanı sağlıyor

snapchat geofilters

Snapchat, 2014’ten bu yana kullanıcılarına coğrafi konumları doğrultusunda beliren özel filtreler sunuyor. “Geofilters” adını taşıyan bu filtrelerinin kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan şirket, kullanıcılarına kendi filtrelerini tasarlama ve bu filtrelerin gözükeceği alanı belirleme imkanı veriyor. Snapchat kullanıcıları, özel filtrelerini isterlerse sadece bulundukları mekanda gösterebildikleri gibi, etraflarındaki bölgeyi de kapsama alanına alabilecekler. 1 saatten 30 güne kadar ulaşılabilir olan özel Snapchat Geofilters, düğün veya diğer etkinliklerde sosyal medya kullanımına farklı bir hava katabilir.

Snapchat özel filtrelerin sunumunu 5 dolardan başlayan fiyatlarla gerçekleştiriyor. Söz konusu rakam, büyük bir şehirde bir cuma akşamı gerçekleştirilecek etkinlik için 8 saat boyunca filtre gösterimini karşılıyor. Gösterim süresi arttıkça ve alan genişledikçe fiyat yükseliyor. Şirket, filtrelerin tasarım sürecinde de herhangi bir sorumluluk üstlenmiyor. Bu özelleştirme teklifi sayesinde Snapchat elindeki kullanıcı tabanını paraya çevirme konusunda bir imkana daha kavuşuyor. Şirket, özel filtre mağazasını bu yılın başlarında kapatmıştı.

Kullanıcılar filtre hazırlama ve teslim işlemini ise Snapchat’in yeni çevrim içi portalı üzerinden gerçekleştirebilecek. Görüntünün yüklenmesinin ardından filtrenin kullanılabileceği bölgelerin ve zamanın belirlenmesiyle birlikte süreç tamamlanacak. Şirket, onay için talep ettiği kriterler konusunda ise bir açıklamada bulunmadı. İlk olarak ABD, Kanada ve İngiltere’de kullanıma sunulacak özel Snapchat Geofilters’a diğer ülkelerde ne zaman erişilebileceği ise henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER