Teknoloji

Snapchat yapay zeka ile yazılı kullanıcı istemlerini filtreye dönüştürecek

snapchat ai

Snapchat, kullanıcının çevresini artırılmış gerçeklik (AR) ile dönüştürebilen, yakında çıkacak cihaz içi AI modeline erken bir bakış imkanı sundu. Yeni model, sonunda yaratıcıların bir metin istemini özel bir filtreye dönüştürmesine olanak tanıyacak ve potansiyel olarak deneyip arkadaşlara gönderilecek bazı çılgın görünümlerin kapısını açacak.

Kullanıcılar önümüzdeki aylarda bu yeni modeli kullanan lensleri görmeye başlayacak. İçerik oluşturucuları ise bu yılın sonuna kadar modelle filtre yapmaya başlayabilecek.

Ayrıca Snapchat, içerik oluşturucuların özel artırılmış gerçeklik (AR) efektleri oluşturmasını kolaylaştıracak bir dizi yeni yapay zeka aracını da kullanıma sunuyor. En yeni Lens Studio güncellemesiyle birlikte sunulan araçlardan bazıları, içerik oluşturucuların kullanıcının yüzünü tamamen dönüştüren özel bir lens oluşturmak için bir istem yazmasına veya bir görüntü yüklemesine olanak tanıyan yeni yüz efektleri içeriyor.

snapchat ai

Paket ayrıca, “kullanıcının yüzü, vücudu ve çevresi üzerinde gerçek zamanlı olarak gerçekçi bir dönüşüm” uygulayan, Sürükleyici ML adı verilen bir özelliği de içeriyor. Lens Studio’ya gelen diğer AI araçları, lens yaratıcılarının bir metin veya görüntü istemine dayalı olarak 3D varlıklar oluşturmasına, yüz maskeleri ve dokular oluşturmasının yanı sıra kullanıcının ifadesini taklit eden 3D karakter kafaları oluşturmasına olanak tanıyor.

snapchat ai

Snapchat AI destekli çok sayıda özellik sunuyor

Geçtiğimiz yıl Snapchat, abonelerin yapay zeka tarafından oluşturulan anlık görüntüleri arkadaşlarına göndermesini sağlayan bir yol da dahil olmak üzere birçok yeni yapay zeka özelliğini kullanıma sundu. Snapchat ayrıca geçen yıl tüm kullanıcılara ChatGPT destekli bir AI sohbet robotu da duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER