Shazam iOS uygulamasına daha fazla Apple Music özelliği

shazam ios

iOS 9.3’ün çıkışının ardından Shazam iOS uygulaması için de önemli yenilikler getiren bir güncelleme yayınlandı. Söz konusu güncelleme ile Shazam ve Apple’ın çevrim içi müzik servisi Apple Music arasındaki entegrasyon biraz daha derinleşiyor. Kullanıcılar artık Shazam üzerinden keşfettikleri şarkıları Apple Music kütüphanelerine rahatlıkla ekleyebiliyor.

Shazam, daha öncesinde de kullanıcıların buldukları şarkıların Apple Music sayfasına hemen ulaşmalarını mümkün kılıyordu. Bugünkü güncelleme ise Shazam ile adı öğrenilen şarkıların mevcut Apple Music çalma listelerine dahil edilebilmelerinin önünü açıyor. Buna ek olarak, kullanıcılar “Shazam Şarkılarım” adını taşıyan bir çalma listesinde de Shazam’da dinlettikleri şarkılara ayrıca erişebiliyor.

Apple, iOS 9.3 ile birlikte üçüncü taraf uygulamaların Apple Music bünyesindeki yeteneklerini artıracağının ipucunu vermişti. Shazam iOS uygulaması için yayınlanan son güncellemenin getirdikleri de bu ipucunu fazlasıyla doğruluyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...