Samsung’un veliahtı yeniden hapse girebilir

Samsung Electronics başkan yardımcısı ve Samsung’un fiili veliahtı olan Lee Jae-yong, yakında yeniden hapse girebilir. Güney Koreli savcılar, ülke dışında Jay Y. Lee olarak bilinen tecrübeli yönetici için bir yakalama emri çıkarmaya hazırlanıyor. Savcılar, Lee’nin hakkındaki yeni iddialar araştırılırken tutuklu olması gerektiğini öne sürüyor.

Savcıları harekete geçiren olayın merkezinde Samsung Group bünyesindeki Cheil Industries ve Samsung C&T’nin 2015’teki birleşmesi bulunuyor. Lee, giderek büyüyen holdingde kendisine daha fazla güç sağlayacak muhasebe hileleri yapmakla suçlanıyor. Samsung’dan geçtiğimiz hafta konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Lee’nin iddia edilen eylemlerle ilişkilendirilmesinin “mantık dışı” olduğu belirtilmişti.

Bu sabah Seul’de mahkeme heyetinin karşısına çıkan Lee için henüz bir karar açıklanmış değil. Mahkemenin savcılar araştırmayı tamamlayana kadar 20 günlük bir gözaltı süresi kararı verebileceği belirtiliyor. Soruşturmanın ardından da 6 aylık bir tutuklamanın söz konusu olabileceği ifade ediliyor. Kararın bugün veya yarın verilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türk Telekom 2021 yılına hızlı başladı, işte en son abone sayıları

Samsung veliahtı için bunun yeni bir süreç olmadığını belirtmek gerekiyor. Lee, 2017’nin şubat ayında tutuklanmış ve yaklaşık bir yıl boyunca hapiste kalmıştı. Temyiz sonucunda tahliye edilen Lee, eski Güney Kore Cunhurbaşkanı Park Geun-hye’yi de koltuğundan eden davada bu yıl içinde yeniden hakim karşısına çıkacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...