Samsung Galaxy S9 ve A8’in kurumsal kullanıcılara özel versiyonlarını duyurdu

samsung galaxy s9Samsung Galaxy S9 geçtiğimiz hafta gözler önüne çıkmıştı. 2018 model Galaxy A8 ise 2017’nin son günlerinde resmiyet kazanmış ve şubat ayının başı itibarıyla da satışa sunulmuştu. Güney Koreli şirket, bu iki yeni telefonunun “Enterprise Edition” olarak adlandırılan kurumsal kullanıcılara yönelik versiyonlarını duyurdu.

Samsung yeni kurumsal telefonlarının satışına Almanya’dan başlayacak. Galaxy S9’un kurumsal versiyonu için 849 avro, A8’in kurumsal versiyonu içinse 499 avro ödemek gerekecek.

Güney Koreli şirket, geçtiğimiz sonbaharda da popüler telefonu Galaxy Note 8’in kurumsal versiyonunu duyurmuştu. ABD’de Note 8’in standart versiyonuna kıyasla biraz daha yüksek bir fiyat karşılığında satılan Galaxy Note 8 Enterprise Edition, Samsung tarafından portföyündeki ilk tamamen “işe odaklı” cihaz olarak nitelenmişti.

Galaxy S9 ve A8’in kurumsal versiyonlarını standart versiyonlarından ayıran özelliklerin başında Samsung Knox Configure hem de Samsung Enterprise Firmware Over the Air (E-FOTA) geliyor. Knox Configure sayesinde şirketlerin Bilişim Teknolojileri departmanı yöneticileri cihazları uzaktan yönetme ve onları tek bir seferde güncelleme imkanına kavuşuyor. E-FOTA ise uyumlu Mobil Cihaz Yönetimi sayesinde güncellemelerin bir kurumsal portföydeki çok sayıda cihaza aynı anda yüklenmesini mümkün kılıyor.

Güney Koreli şirket, Galaxy S9 Enterprise Edition için dört yıl boyunca düzenli olarak güvenlik güncellemesi yayınlamayı taahhüt ediyor. İlk üç yıl boyunca aylık olarak yayınlanacak bu güncellemeler, son yılda üç aylık hâle gelecek. A8’de ise üç yıl boyunca aylık güncelleme garantisi veriliyor. Her iki telefonun da iki yıl boyunca Samsung’un “üretici garantisi” altında olacağını belirtmekte fayda var.

Samsung Galaxy S9 ve A8’in “Enterprise Edition” modelleri, Almanya’da nisan ayında satışa sunulacak. Akıllı telefonların diğer ülke ve bölgelerdeki çıkış tarihi konusunda ise şimdilik bir işaret verilmiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER