Samsung Galaxy S8 serisi için desteği sonlandırdı

Samsung, dört yılın ardından Galaxy S8 serisini güncellenen cihazlar listesinden çıkardı. Güney Koreli şirketin eski amiral gemileri, şimdiye kadar iki yılda bir güncelleme alıyordu.

Bu yeni durumun hâlihazırda iki istisnası bulunuyor. Galaxy S8 Active, hâlâ her çeyrekte güvenlik güncellemesi almayı sürdürecek. Galaxy S8 Lite içinse iki yılda bir güncellemeler devam edecek. Galaxy S8’in aldığı son güncelleme Android’in Nisan 2021 güvenlik yaması olmuştu.

Galaxy S8 serisi 2017’nin nisan ayında satışa sunulmuştu. Akıllı telefonlarda o gün için yeni olan 18.5:9 görüntü oranına sahip ekranlar bulunuyor. Samsung’un ekran üstü navigasyon tuşlarına geçişi de bu seriyle olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme GT Neo 2T için işlemci açıklaması

Samsung Galaxy S8 serisi döneminin amiral gemisi telefonlarının özelliklerinin önemli kısmını bünyesinde barındırıyor. Super AMOLED ekranlar, Exynos ve Snapdragon işlemciler, IP sertifikası, artırılabilir hafıza, metal ve camın birleştiği kasa gibi özellikler seride mevcut.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun