Samsung Galaxy S8 serisi için desteği sonlandırdı

Samsung, dört yılın ardından Galaxy S8 serisini güncellenen cihazlar listesinden çıkardı. Güney Koreli şirketin eski amiral gemileri, şimdiye kadar iki yılda bir güncelleme alıyordu.

Bu yeni durumun hâlihazırda iki istisnası bulunuyor. Galaxy S8 Active, hâlâ her çeyrekte güvenlik güncellemesi almayı sürdürecek. Galaxy S8 Lite içinse iki yılda bir güncellemeler devam edecek. Galaxy S8’in aldığı son güncelleme Android’in Nisan 2021 güvenlik yaması olmuştu.

Galaxy S8 serisi 2017’nin nisan ayında satışa sunulmuştu. Akıllı telefonlarda o gün için yeni olan 18.5:9 görüntü oranına sahip ekranlar bulunuyor. Samsung’un ekran üstü navigasyon tuşlarına geçişi de bu seriyle olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Play 5 için hızlı şarj desteği doğrulandı

Samsung Galaxy S8 serisi döneminin amiral gemisi telefonlarının özelliklerinin önemli kısmını bünyesinde barındırıyor. Super AMOLED ekranlar, Exynos ve Snapdragon işlemciler, IP sertifikası, artırılabilir hafıza, metal ve camın birleştiği kasa gibi özellikler seride mevcut.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...