Samsung Galaxy Note 9’un Türkiye fiyatlarında artış yapıldı

Samsung geçen ayın başlarında yeni amiral gemisi Galaxy Note 9‘u tanıttığında Türkiye fiyatlarını da hızlı biçimde açıklamıştı. Buna göre 128 GB / 6 GB RAM versiyonu 6499 TL, 512 GB / 8 GB RAM modeli de 7499 TL olarak belirlenmişti. Telefon Türkiye’de satışta olduğu ilk üç haftalık dönemde de bu fiyatlardan sunuldu.

Ancak tam da Galaxy Note 9‘un tanıtıldığı ve fiyatının açıklandığı dönemde dövizde aşırı biçimde dalgalanma yaşandı; dolar, avro gibi önde gelen para birimlerinin TL karşısında değeri arttı. Bu durum da doğal olarak ithal ürünlere zam olarak yansıyor. Samsung‘un Galaxy Note 9‘un fiyatlarını başlangıç seviyesinde tutmayacağını tahmin ediyorduk ki, o şekilde de oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Samsung Türkiye‘nin online mağazasında Galaxy Note 9 Türkiye fiyatları güncellendi. Diğer bir deyişle zam yapıldı. 128 GB / 6 GB RAM modelinin yeni peşin fiyatı 7999 TL olurken, 512 GB / 8 GB RAM‘li versiyon da 1300 TL farkla, 9299 TL‘ye satılıyor.

galaxy note 9 türkiye fiyatları

Galaxy Note 9’un yeni fiyatları, üst segment telefonların depolama alanı veya RAM bakımından en yüksek değerleri barındıran seçeneklerinin fiyatının 10 bin TL’ye dayandığını gösteriyor.

Bu arada Samsung, Galaxy Note 9’un yüksek maliyetini biraz olsun düşürmek isteyen tüketiciler için eski telefonu değiştirme kampanyası da sunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...