Remix OS ile eski PC’nizde Android çalıştırabilirsiniz

Remix OS

Bir kenarda duran bilgisayarınız varsa, onu satmaya kıyamıyorsanız veya değer bulmuyorsanız, o hâlde ocak ayı ortasından itibaren PC için Remix OS ile ona yeniden can verebilirsiniz. Onunla Android’in bir versiyonunu bilgisayarınızda ücretsiz olarak çalıştırmanız mümkün oluyor.

Yeni işletim sistemi jide tarafından, Android Lollipop tabanlı olarak, x86 tabanlı herhangi bir bilgisayarda çalışacak şekilde tasarlandı. Böylelikle Intel veya AMD tabanlı herhangi bir donanımda bu işletim sistemini çalıştırmak mümkün oluyor.

Yapmanız gereken tek şey işletim sistemi dosyasını indirmek ve FAT32 formatını destekleyen ve en az 8 GB boş alana sahip olan bir USB 3.0 flaş sürücüsüne aktarmak.

Hazırladığınız bu özel başlangıç diskini USB’den başlatılabilen herhangi bir x86 PC’ye taktıktan sonra Android ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Remix OS yeteri kadar modern özelliği ve doğal olarak milyonlarca uygulamayı nispeten eski cihazlara getiriyor. Marshmallow versiyonunun da çalışmalarının yapıldığı ve yolda olduğu söyleniyor.

Remix OS PC sürümünü 12 Ocak tarihinden itibaren indirmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABERLER