Red Dead Redemption 2 2017’nin sonbaharında yayınlanacak

red dead redemption 2Grand Theft Auto’nun geliştiricisi Rockstar, son birkaç gündür yeni bir Red Dead oyununun ipuçlarını veriyordu. Bu ipucunun neyi işaret ettiği sonunda ortaya çıktı. Red Dead serisinin üçüncü oyunu olan Red Dead Redemption 2 resmen duyuruldu. Yapılan açıklamada, oyunun Amerika’nın acımasız can damarında geçen epik bir yaşam hikayesini anlatacağı belirtildi.

Hikayenin nereden başlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak ilk Red Dead Redemption’daki olaylar göz önüne alınınca yeni oyunun hikayenin öncesini anlatması muhtemel gözüküyor. Şu ana kadar oyuna ilişkin olarak paylaşılan tek görselde 7 kişilik bir grubun gün batımına karşı yürüdüğü görülüyor. Bu grubun ortasında oyunun ana kahramanı John Marston’un olabileceği belirtiliyor. Oyuna neden Red Dead Redemption 2 adı verildiğini öğrenmek içinse 20 Ekimde Türkiye saatiyle 18:00’da yayınlanacak fragmanı beklemek gerekiyor.

Red Dead Redemption 2 yeni bir çevrim içi multiplayer deneyimi sunacak

Rockstar’dan yapılan açıklamada, oyunun büyük ve atmosferik dünyasının yeni bir çevrim içi multiplayer deneyiminin kaynağı olacağı belirtildi. 2017’nin sonbaharında yayınlanacak olan oyun, PS4 ve Xbox One’da oyun severlerle buluşacak. PC desteği konusunda ise şimdilik bir açıklama yapılmış değil.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...