Realme Q3 serisi 22 Nisan’da tanıtılacak

Realme Q3 serisinin bu hafta içinde tanıtılacağı kısa süre önce duyurulmuştu. Kesin tarih konusunda beklenen açıklama da sonunda geldi. Realme’nin Weibo hesabından yapılan paylaşımda, tanıtımın 22 Nisan’da gerçekleştirileceği belirtildi.

Realme Q3’ün Pro versiyonu da etkinlikte tanıtılacak telefonlar arasında yer alıyor. TENAA ve Geekbench kayıtlarında boy gösteren telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1100 işlemcisinin bulunacağı görülüyor. Seride karanlıkta renk değiştiren floresan bir renk seçeneğinin bulunacağı da biliniyor.

Q3 Pro’da 6.43 inç AMOLED ekran ve 4500 mAh pil bulunacak. 64 megapiksel ana kamera sensörü de bilinen özellikler arasında yer alıyor. Üçlü kamera sisteminde periskop kamera gibi havalı çözümlerin bulunması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Telefonun arka panelinde ise işler biraz ilginçleşecek gibi görünüyor. Realme’nin endüstriyel tasarım direktörü Xianghai Sire, Q3 Pro’nun arka panel tasarımının bir ateş böceği gibi büyüyeceğini belirtti.

Realme Q3 Pro’nun arka panelinin gündüzleri gün ışığını emeceği ve geceleri de floresan yüzeyler gibi parlayacağı ifade edildi. Mat efektli bir kum taşı kristali geliştiren Realme, bunun için beş eksenli mikro seviye bir 3D mikro yapı kullandı. Böylelikle telefonun hem şık görüneceği hem de elde kolaylıkla tutulacağı dile getirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...