Realme MagDart isimli MagSafe alternatifi hazırlıyor

google news abone ol

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) yapılan bir patent başvurusu, Realme’nin Apple’ın MagSafe’ine benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığını gösteriyor. Söz konusu teknolojinin MagDart ismiyle resmiyet kazandığı görülüyor. Realme MagDart için patent başvurusunun Realme’nin çatı şirketi Oppo tarafından yapıldığı da başvurda göze çarpıyor.

Patent dosyasında çok fazla detay yer almıyor. Ancak MagDart ürününün akıllı telefonlar için kablosuz şarj pedleri barındırdığı doğrulanıyor. Bu da teknolojinin ne için kullanılacağını gösteriyor.

Realme ve Oppo’nun bağlı olduğu BBK Electronics bünyesindeki diğer markaların da MagDart destekli ürünler çıkarması muhtemel görünüyor.

realme magdartRealme MagDart hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Ancak şirketin hâlihazırda teknoloji için sertifika sürecini yürüttüğü anlaşılıyor. Dolayısıyla yakında başka detayların duyulması sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR