Realme MagDart isimli MagSafe alternatifi hazırlıyor

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) yapılan bir patent başvurusu, Realme’nin Apple’ın MagSafe’ine benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığını gösteriyor. Söz konusu teknolojinin MagDart ismiyle resmiyet kazandığı görülüyor. Realme MagDart için patent başvurusunun Realme’nin çatı şirketi Oppo tarafından yapıldığı da başvurda göze çarpıyor.

Patent dosyasında çok fazla detay yer almıyor. Ancak MagDart ürününün akıllı telefonlar için kablosuz şarj pedleri barındırdığı doğrulanıyor. Bu da teknolojinin ne için kullanılacağını gösteriyor.

Realme ve Oppo’nun bağlı olduğu BBK Electronics bünyesindeki diğer markaların da MagDart destekli ürünler çıkarması muhtemel görünüyor.

realme magdartRealme MagDart hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Ancak şirketin hâlihazırda teknoloji için sertifika sürecini yürüttüğü anlaşılıyor. Dolayısıyla yakında başka detayların duyulması sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun