Teknoloji

Realme GT Neo 3’ün dünyaya açılma tarihi belli oldu

realme gt neo 3
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Realme GT Neo 3 yaklaşık bir ay önce resmiyet kazanmıştı. 150W şarj hızı desteğine sahip akıllı telefon ilk olarak Çin’de piyasaya çıkmıştı. GT Neo 3’ün Çin dışına açılacağı tarih de sonunda belli oldu.

GT Neo 3, 29 Nisan’da Hindistan’da satışa sunulacak. Realme’nin yüksek şarj hızıyla dikkat çeken telefonunu Hindistan’dan sonra vakit kaybetmeden başka ülke ve bölgelerde piyasaya sürmesi bekleniyor.

GT Neo 3 için ilk işaret MWC 2022’de şirketin Avrupa ve Hindistan CEO’su Madhav Sheth tarafından verilmişti. Ardından mart ayının ikinci yarısında akıllı telefon Çin’de resmen gözler önüne çıkmıştı.

Bu noktada telefonun şarj hızı birbirinden farklı iki versiyonunun olduğunu hatırlatmakta fayda var. 150W şarj hızı desteğine sahip versiyonda 4500 mAh pil bulunuyor. Bu versiyonun piyasadaki en yüksek şarj hızını sunduğunun altını çizmekte fayda var. Diğer versiyonda ise 80W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil mevcut.

Hızlı şarj, GT Neo 3’ün tek etkileyici özelliği değil. Akıllı telefonun özel Le Mans versiyonu da şeritli arka panel tasarımıyla dikkat çekiyor. Yenileme hızı 120 Hz olan 6.7 inç ekran, 50 megapiksel ana kamera ve Android 12 gibi özellikler de telefonda mevcut.

Realme GT Neo 3 Çin’de 1999 yuandan (4600 TL) başlayan fiyatlarla satılıyor. 150W şarj desteği isteyenlerin ise en az 2599 yuan (5979 TL) ödemesi gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER