Realme GT 2 Pro dünyanın en hızlı şarj teknolojisiyle Mobil Dünya Kongresi kapsamında geliyor

Realme, 28 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi 2022 fuarı kapsamında dünyanın en hızlı akıllı telefon şarjını piyasaya süreceğini duyurdu. Söz konusu telefon, bu yılın başlarında resmi duyurusu yapılan Realme GT 2 Pro olacak.

Realme, en hızlı ve en verimli şarj teknolojisini getirebilmek için alanında yatırımlar yapmaya devam ettiğine dikkat çekiyor. 125W teknolojisini benimseyerek öncü markalardan olduğunu belirten şirket, MWC 2022 etkinliğinde dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini de piyasaya sürmek için gerekli adımları atacak.

Realme hızlı şarj teknolojisi, sınıfındaki rakipleri ile kıyaslandığında önde gelmektedir. ‘Go Premium’ olarak adlandırılan teknoloji ile kullanıcılarına ayrıcalıklı teknolojiyi vaad eden Realme, Ar—Ge kaynaklarının %70’ini inovasyona yatırmaya devam ediyor. Şarj teknolojisi ise bu kaynakların kullanım alanı için önemli bir payı oluşturmaktadır. Realme, yeni getireceği şarj teknolojisi ile akıllı telefonların daha kısa sürede verimli yollarla tamamen şarj olmasını sağlayacak.

Tüm bunlarla beraber markadan gelen açıklamaya göre, Avrupa’nın ilk Snapdragon-8 Gen 1 destekli akıllı telefonu olacağı belirtilen Realme GT 2 Pro küresel lansmanı da Mobil Dünya Kongresi kapsamında gerçekleştirilecek ve bu Android telefon belirlenen bölgelerde satış için piyasaya sürülecek.

Realme GT 2 Pro bu yılın hemen başında Çin için duyurulmuştu.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun