📱
Realme
Realme GT 2 Pro
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
65WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 12 (Realme UI 3.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | GT 2 Pro |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Kağıt Beyaz, Çelik Siyah |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.9 |
| Yükseklik (mm) | 163.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.2 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / kağıt benzeri plastik arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3216 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 525 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1400 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 50MP f/2.2 150° |
| Telefoto Kamera | 3MP f/3.0 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / LTPO / 65W şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 65W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (Realme UI 3.0) |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Realme GT 2 Pro Haberleri
08 Nisan 2026OnePlus 16 ile zoom performansı yeni bir seviyeye taşınabilir
04 Şubat 2026AnTuTu Ocak tablosu zirveyi netleştirdi, gözler şubat ayına çevrildi
14 Ocak 2026Realme Neo 8 için geri sayım başladı: İşte üç farklı renk seçeneği
02 Ocak 2026AnTuTu Aralık listesi Android telefonlarda güç dengesini değiştirdi
29 Aralık 2025Realme’nin 10.001 mAh pilli yeni modeli satışa bir adım daha yakın
Diğer Realme Telefonları
Realme
Realme GT 7T
- 6.8" ekran
- MediaTek Dimensity 8400 Max
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 7 Pro
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6T
- 6.78" ekran
- Snapdragon 7+ Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600)
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8s Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
