📱
Realme
Realme GT 7 Pro
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Elite
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
6500 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
🤖
OS
Android 15 (Realme UI 6.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | GT 7 Pro |
| Çıkış Tarihi | Kasım 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titan Grisi, Uzay Gri, Kırmızı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.1 |
| Yükseklik (mm) | 163.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.6 |
| Ağırlık (g) | 222 |
| Malzeme | Gorilla Glass 7i ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 + IP69 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | LTPO AMOLED |
| Çözünürlük | 1264 x 2780 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 450 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 6000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 7i |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Elite |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | Octa-core (2x4.47 GHz Oryon V2 + 6x3.53 GHz Oryon V2) |
| GPU | Adreno 830 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43") |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.65 3x OIS periskop |
| Ön Kamera | 16MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 3x periskop / IP68+IP69 / 120W şarj / 6500 mAh |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 6500 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (Realme UI 6.0) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Realme AI |
📰 Realme GT 7 Pro Haberleri
04 Şubat 2026AnTuTu Ocak tablosu zirveyi netleştirdi, gözler şubat ayına çevrildi
14 Ocak 2026Realme Neo 8 için geri sayım başladı: İşte üç farklı renk seçeneği
02 Ocak 2026AnTuTu Aralık listesi Android telefonlarda güç dengesini değiştirdi
29 Aralık 2025Realme’nin 10.001 mAh pilli yeni modeli satışa bir adım daha yakın
07 Kasım 2025Realme GT 8 Pro, 20 Kasım’da küresel pazara sunulacak
Diğer Realme Telefonları
Realme
Realme GT 7T
- 6.8" ekran
- MediaTek Dimensity 8400 Max
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6T
- 6.78" ekran
- Snapdragon 7+ Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600)
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8s Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 2 Pro
- 6.7" ekran
- Snapdragon 8 Gen 1
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
