Realme
Realme GT 7T
📺
Ekran
6.8"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8400 Max
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
7000 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS
🤖
OS
Android 15 (Realme UI 6.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | GT 7T |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Evren Siyah, Kozmik Gri |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.0 |
| Yükseklik (mm) | 162.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 202 |
| Malzeme | Gorilla Glass ön / plastik arka |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.8 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 3000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8400 Max |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Decacore (4x3.25 GHz A725 + 4x2.2 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Ön Kamera | 16MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 45W şarj / 7000 mAh çift pil |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 7000 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 (Realme UI 6.0) |
| Güncelleme Süresi | 6 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Realme AI |
📰 Realme GT 7T Haberleri
02 Temmuz 2025Realme, Android 16 güncellemesiyle ilgili ilk bilgileri paylaştı
27 Mayıs 2025Realme GT 7 ve GT 7T, 7000 mAh pil ve Android 15 ile dünyaya açılıyor
23 Mayıs 2025Realme GT 7'nin tanıtım videosunda Formula 1 yıldızı Fernando Alonso yer aldı
20 Mayıs 2025Realme GT 7 Dream Edition, Aston Martin iş birliğiyle geliyor
12 Mayıs 2025Realme GT 7 serisi dev pil ve 120W şarjla geliyor
Diğer Realme Telefonları
Realme
Realme GT 7 Pro
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6T
- 6.78" ekran
- Snapdragon 7+ Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600)
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8s Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 2 Pro
- 6.7" ekran
- Snapdragon 8 Gen 1
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
