📱
Realme
Realme GT 6T
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 7+ Gen 3
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
5500 mAh
⚡
Şarj
120WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600)
🤖
OS
Android 14 (Realme UI 5.0)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Realme |
| Model | GT 6T |
| Çıkış Tarihi | Mayıs 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Dağınık Gümüş, Uzay Siyah, Gece Işığı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.1 |
| Yükseklik (mm) | 162.0 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 191 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus 2 ön / plastik arka / plastik çerçeve |
| Su/Toz Direnci | IP65 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1264 x 2780 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 450 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus 2 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 7+ Gen 3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X4 + 6x2.8 GHz A720) |
| GPU | Adreno 732 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.88 OIS (Sony LYT-600) |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° |
| Ön Kamera | 32MP f/2.4 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / 120W şarj / IP65 |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5500 |
| Kablolu Şarj (W) | 120W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (Realme UI 5.0) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Realme AI |
📰 Realme GT 6T Haberleri
14 Ocak 2026Realme Neo 8 için geri sayım başladı: İşte üç farklı renk seçeneği
02 Temmuz 2025Realme, Android 16 güncellemesiyle ilgili ilk bilgileri paylaştı
07 Şubat 2025HONOR 200 ve diğer seçili akıllı telefonlarda 9 taksit imkanı
24 Aralık 2024Realme Neo 7 SE, Dimensity 8400 ile Redmi Turbo 4’e rakip olmaya hazırlanıyor
05 Eylül 2024Realme 12+ ve Realme GT 6T, Hepsiburada'da lansmana özel indirimlerle satışta
Diğer Realme Telefonları
Realme
Realme GT 7T
- 6.8" ekran
- MediaTek Dimensity 8400 Max
- 8GB / 12GB RAM
- 7000 mAh
- 50MP f/1.88 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 7 Pro
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8 Elite
- 12GB / 16GB RAM
- 6500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 6
- 6.78" ekran
- Snapdragon 8s Gen 3
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.69 OIS (Sony LYT-808 1/1.43")
Fiyat belirtilmemiş
Realme
Realme GT 2 Pro
- 6.7" ekran
- Snapdragon 8 Gen 1
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
